אודותיי:


שמי סומית קומר דתה, אני מלמד יוגה ורוחניות.

יש לי 12 שנות ניסיון ביוגה, ואני גם מלמד איורבנדה, אסטרולוגיה, מוזיקה, בישול הודי, ושיעורי שפות.

יש לי שני מרכזי יוגה בחו"ל, והשם של הארגון שלי מוזכר במדריכי נסיעות ביפנית ובקוראנית.

 

אני מאמין שיש ללמד כל תלמיד את הדרך האמיתית ליוגה כך שיוכל להבין כיצד לחוות את חייו בצורה חיובית. אני מאמין שיוגה חשובה מאוד לכל אדם כיוון שהיא מלמדת אותנו איך להוציא את המירב מחיינו

.

אני גם עושה עבודה חברתית למען ילדי ורנאסי. התחלתי את הפרויקט הזה כיוון שהילדות שלי עצמי הייתה רווית קשיים. הוריי היו מאוד עניים, ולעיתים קרובות לא היה לנו מה לאכול – זאת הייתה תקופה מאוד קשה בחיי. כשמלאו לי 9 שנים, המורה שלי בבית הספר ביקשה ממני את התשלום החודשי, הוריי ניסו ככל יכולתם אבל הם לא הצליחו לאסוף את הכסף. למחרת המורה ביקשה את התשלום שוב, ואמרתי שלא אוכל לשלם ושאני זקוק לעוד זמן, אולם המורה סירבה לתת לי עוד זמן, ונאמר לי לעזוב את בית הספר. היא אמרה את אותו הדבר לעוד שישה ילדים. באותו היום החלטתי שאפתח בית ספר לעניים, לילדי הרחוב, שיציע להם חינוך ומזון, ויעניק להם עתיד ורוד יותר.

 

כשמלאו לי 10 שנים הלכתי לאשרם כדי לרכוש ידע רוחני. הדברים שלמדתי באשרם נתנו לי כוחות חדשים לעבוד. אחרי שנה, כשסיימתי ללמוד באשרם, חזרתי לורנאסי. יום אחד נתקלתי במקרה בתייר ששאל אותי על שיעורי יוגה. אמרתי לו שאני אוכל ללמד אותו, ושם החל המסע...

 

 אודות הפרויקט:

 

החל משנת 2004, הפרויקט משרת ילדים עניים וילדי רחוב.

מדי שישה חודשים אנחנו עושים סקר כדי לאתר ילדים עניים וילדים שחיים ברחובות. אנחנו מביאים אותם למרכז שלנו ונותנים להם חינוך ומזון.

המתנדבים והמורים שלנו מקיימים את הפרויקט על ידי כך שהם תורמים מזמנם, או על ידי כך שהם מסייעים בגיוס כספים וברעיונות נוספים לגיוס תרומות. הילדים שמגיעים אלינו הם מאוד עניים, ולעיתים קרובות סובלים ממצבים משפחתיים מורכבים. לחלקם אין איפה לגור, לחלקם אין הורים, חלקם עובדים כמשרתים או שהם חווים התמכרויות לסמים.

אנחנו מזמינים את כל הילדים הללו למרכז שלנו.

 

בחברה ההודית אנשים מסתכלים בצורה עקומה על הילדים הללו כיוון שהם עניים ולא מחונכים. בעבר אף אחד לא ניסה לעזור להם. זאת הסיבה שבגללה הקמנו את הפרויקט הזה עם המתנדבים.

 

כיצד אנחנו עוזרים?

ילדים מגיעים למרכז, בבוקר ובערב, ומקבלים חינוך בנושאים כמו הינדי, אנגלית, מתמטיקה, מדעים, ידע כללי, וחינוך מוסרי. אנחנו מספקים להם משחקים, ציור, ופעילויות שעוזרות לילדים לבנות ביטחון והערכה עצמית.יש לנו מורים שמעניקים להם את השירותים הללו, ומתנדבים שלעיתים נותנים מזמנם ותמיכתם כדי לעזור לנו ולהציע הצעות. המקום שלנו איננו רשמי, ואנחנו מתייחסים לילדים כאל חברים, כי אנחנו מאמינים שניתן ללמד אותם יותר בדרך הזאת. אנחנו גם מלמדים אותם לדבר אנגלית ומסייעים להם לפתח את האישיות שלהם, כדי שתהיה להם נקודת מוצא טובה לחיים.

 

אנחנו מאמינים שהטבע והסביבה חשובים מאוד ומדי שלושה חודשים אנחנו שותלים עץ יחד עם הילדים. מאוד חשוב שהם ידעו על ההתחממות הגלובלית, ויאהבו ויכבדו את הטבע כדי להבטיח שנותיר עולם נקי יותר לדורות העתידיים.

 

החינוך שאנחנו מספקים הוא פרקטי – אנחנו לא סתם נותנים להם ספרים. אנחנו מלמדים אותם התנהגות נאותה. אנחנו מעניקים לילדים מזון, ולעיתים אנחנו מארגנים להם ארוחה מיוחדת כדי שיהנו מהחיים.

 

המוטו המרכזי שלנו הוא לפתח אצל כל הילדים תחושת ביטחון עצמי, כדי שיוכלו לעמוד בזכות עצמם בעולם. כאן בבית הספר, ילדים מרגישים בטוחים ושמחים כיוון שאנחנו מתייחסים אליהם היטב, נותנים להם אהבה ושמחה שהם בדרך כלל היו מקבלים רק מההורים שלהם. יש לנו גם תוכנית בריאות  ואנחנו מביאים רופא לבית הספר אחת לחודש או חודשיים כדי שיטפל בילדים וייתן להם תרופות.

 

בקיצור, הילדים מקבלים חינוך, וכן הנאה שעוזרים להם לרכוש כישורים שונים במהירות, ובונים את הביטחון העצמי שלהם, מה שמעניק להם נקודת פתיחה טובה יותר לחיים.

 

מטרות עתידיות:

בעתיד אנחנו רוצים ליצור בית ספר הרבה יותר גדול ומחסה בורנסי, כדי שהרבה יותר ילדים יוכלו לגור וללמוד בו. אנחנו רוצים ליצור עבודות עבוד הילדים, וליצור הכשרה מקצועית לעבודות כמו הכנת נרות, עבודות יד, אמנות ועוד. כך הילדים יוגלו לפתוח חשבונות בנק ולהתחיל לחסוך בשביל העתיד שלהם, ואולי אף להתשמש בכסף למען השכלה נוספת בעתיד. היינו רוצים לארח מתנדבים במרכז ולהקל עליהם לעזור לנו. כרגע אנחנו מגייסים כספים בשביל התכנית הזאת.

 

איך תוכלו לעזור?

כל מי שמעוניין בפרויקט מוזמן להתנדב. המתנדבים חופשיים לחלוק את הכשרונות והכישורים שלהם עם הילדים. אנשים יכולים להתנדב ליום אחד, לשבוע או לחודש, כמה זמן שהם רוצים.

 

יש כמה כללים שאנחנו מבקשים מן המתנדבים למלא:

- המתנדבים צריכים להימנע משימוש בסמים.

- על המתנדבים להיות בני למעלה מ-18 שנים.

- מתנדבים צריכים להשאיר עותק של הדרכון והויזה שלהם עם צוות בית הספר.

- מתנדבים  צריכים להתחייב לתבנית קבועה של עבודה.

- מתנדבים צריכים להודיע מראש על פרק הזמן שהם מתכוונים להתנדבץ

 

אם למתנדבים יש בעיה כלשהי, הם מוזמנים לחלוק אותה עם המייסד של הפרויקט.

 

אנשים יכולים לעזור גם על ידי תרומה כספית, או ע"י כך שייקחו שיעורי יוגה או שיעור אחר במרכז. הכסף מכל התכניות האלו נתרם למען הילדים.


 


 


 

תרגמה מאנגלית: חמוטל בלנק, מתנדבת.

אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים ליצור איתי קשר במייל

hamutalblanc@walla.com